| Manufacturer | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Description | DIODE VARACTOR LV 350Q SOD-523 |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | ZV952V2TA |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE VARACTOR LV 350Q SOD-523 |
| Min Qty | 3000 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Diode Type | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage Peak Reverse Max | 12 V |
| Capacitance Vr F | 15.7pF @ 1.5V, 1MHz |
| Capacitance Ratio | 2 |
| Capacitance Ratio Condition | C0.5/C2.5 |
| Q Vr F | 250 @ 0.5V, 50MHz |
Datasheet