| Manufacturer | Staco Energy Products Company |
|---|---|
| Description | VARIABLE TRANSFORMER 132V 2A |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | 201 |
| Mfr | Staco Energy Products Company |
| Description | VARIABLE TRANSFORMER 132V 2A |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk |
| Series | 200 |
| Product Status | Active |
| Type | Panel Mount |
| Voltage Supply | 120VAC |
| Voltage Output | 120VAC, 132VAC |
| Input Type | Terminals |
| Output Type | Terminals |
| Constant Current Load Max | 2A (0.26kVA) |
| Size | 2.930" Dia x 1.880" L (74.40mm x 47.75mm) |
Datasheet