| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
|---|---|
| Description | IC OFFLINE SW FLBACK TO220F-4L |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | KA5H0165RYDTU |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Description | IC OFFLINE SW FLBACK TO220F-4L |
| Min Qty | 300 |
| Package | Bulk |
| Series | FPSâ„¢ |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Case | TO-220-4 Full Pack (Formed Leads) |
| Supplier Device Package | TO-220F-4L (Forming) |
| Power Watts | - |
| Voltage Supply Vcc Vdd | 8.8V ~ 30V |
| Output Isolation | - |
| Internal Switch S | Yes |
| Voltage Breakdown | 650V |
| Topology | Flyback |
| Voltage Start Up | 15 V |
| Duty Cycle | 67% |
| Frequency Switching | 100kHz |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage |
| Control Features | - |
Datasheet