| Manufacturer | MACOM Technology Solutions |
|---|---|
| Description | RF DIODE PIN 115V |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | MADP-017015-13140G |
| Mfr | MACOM Technology Solutions |
| Description | RF DIODE PIN 115V |
| Min Qty | 100 |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Package Case | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package | - |
| Diode Type | PIN - Single |
| Voltage Peak Reverse Max | 115V |
| Current Max | 500 mA |
| Capacitance Vr F | 0.38pF @ 40V, 1MHz |
| Resistance If F | 720mOhm @ 10mA, 1GHz |
| Power Dissipation Max | - |
Datasheet