| Manufacturer | Samtec Inc. |
|---|---|
| Description | 2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | TW-26-03-L-T-180-165 |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Description | 2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk |
| Series | TW |
| Product Status | Active |
| Number Of Positions | 78 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Solder |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Number Of Rows | 3 |
| Color | Black |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Length Overall Pin | 0.535" (13.589mm) |
| Length Post Mating | 0.190" (4.826mm) |
| Length Stack Height | 0.180" (4.572mm) |
| Length Tail | 0.165" (4.191mm) |
| Contact Finish Post Mating | Gold |
| Contact Finish Thickness Post Mating | 10.0µin (0.25µm) |
Datasheet