| Manufacturer | Würth Elektronik |
|---|---|
| Description | TRANSFORMER 70/80UH SMD |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | 750110056 |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Description | TRANSFORMER 70/80UH SMD |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | WE-AMT, MID-PMA |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size Dimension | 0.265" L x 0.340" W (6.73mm x 8.64mm) |
| Height Seated Max | 0.140" (3.55mm) |
| Transformer Type | Data/Voice Coupling |
| Inductance | 70µH |
| Et Volt Time | - |
| Turns Ratio Primary Secondary | 1.08:1 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
Datasheet