| Manufacturer | Pulse Electronics |
|---|---|
| Description | PULSE XFMR 21UH |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | PA3855.006NL |
| Mfr | Pulse Electronics |
| Description | PULSE XFMR 21UH |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size Dimension | 0.571" L x 0.695" W (14.50mm x 17.65mm) |
| Height Seated Max | 0.551" (14.00mm) |
| Transformer Type | - |
| Inductance | 21µH |
| Et Volt Time | - |
| Turns Ratio Primary Secondary | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
Datasheet