| Manufacturer | Aven Tools |
|---|---|
| Description | TWEEZER POINT SUPER FINE 4.49" |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | 18062-ER |
| Mfr | Aven Tools |
| Description | TWEEZER POINT SUPER FINE 4.49" |
| Min Qty | 1 |
| Package | Box |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Features | - |
| Tip Type | Super Fine |
| Material | Stainless Steel |
| Length Overall | 4.49" (114.0mm) |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Style | Pointed |
| Pattern Number | 5 |
Datasheet