| Manufacturer | Aven Tools |
|---|---|
| Description | TWEEZER POINTED FINE 304 5.12" |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | 18704 |
| Mfr | Aven Tools |
| Description | TWEEZER POINTED FINE 304 5.12" |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk |
| Series | Accu-Tek |
| Product Status | Active |
| Features | Acid Resistant, Anti-Magnetic, Carbofib Tips, ESD Safe, Heat Resistant |
| Tip Type | Fine |
| Material | Stainless Steel |
| Length Overall | 5.12" (130.0mm) |
| Tip Shape | Straight |
| Tip Style | Pointed |
| Pattern Number | 304 |
Datasheet