| Manufacturer | Fluke Electronics |
|---|---|
| Description | VOLTAGE DETECTOR AC 20-90V |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | FLUKE-1LAC-A-II |
| Mfr | Fluke Electronics |
| Description | VOLTAGE DETECTOR AC 20-90V |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk |
| Series | VoltAlertâ„¢ |
| Product Status | Active |
| Type | Voltage Detector |
| Specifications | Measures AC Voltage 20 ~ 90VAC |
| Ratings | CAT IV 1000V |
Datasheet