| Manufacturer | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Description | IC TRANSLATOR BIDIR 24HVQFN |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | NVT2010BS,115 |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Description | IC TRANSLATOR BIDIR 24HVQFN |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-HVQFN (4x4) |
| Number Of Circuits | 1 |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Data Rate | - |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Channels Per Circuit | 10 |
| Voltage Vcca | 1 V ~ 3.6 V |
| Voltage Vccb | 1.8 V ~ 5.5 V |
Datasheet