| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
|---|---|
| Description | IC AMP GENERAL PURPOSE 5SSOP |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | BH7673G-TR |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Description | IC AMP GENERAL PURPOSE 5SSOP |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package | 5-SSOP |
| Number Of Circuits | 1 |
| Current Supply | 4.8 mA |
| Output Type | - |
| 3db Bandwidth | - |
| Slew Rate | - |
| Current Output Channel | - |
| Voltage Supply Single Dual | 4.5V ~ 5.5V |
Datasheet