| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
|---|---|
| Description | IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOP |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | NJM4580E |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOP |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Number Of Circuits | 2 |
| Current Supply | 6mA |
| Output Type | - |
| 3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | Audio |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Current Input Bias | 100 nA |
| Voltage Input Offset | 300 µV |
| Current Output Channel | 50 mA |
| Voltage Supply Span Min | 4 V |
| Voltage Supply Span Max | 36 V |
Datasheet