| Manufacturer | Harris Corporation |
|---|---|
| Description | 24V SLIC FOR PABX/KEY SYSTEM |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | HC5503CM |
| Mfr | Harris Corporation |
| Description | 24V SLIC FOR PABX/KEY SYSTEM |
| Min Qty | 130 |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Subscriber Line Interface Concept (SLIC) |
| Interface | 2-Wire, 4-Wire |
| Voltage Supply | -22V ~ -26V, 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 75°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Number Of Circuits | 1 |
| Current Supply | - |
| Power Watts | 200 mW |
Datasheet