| Manufacturer | Infineon Technologies |
|---|---|
| Description | IC TELECOM INTERFACE 388BGA |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | PEB20256E-V21 |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Description | IC TELECOM INTERFACE 388BGA |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | Multichannel Network Interface Controller (MUNICH) |
| Interface | HDLC, PPP, Serial, TMA |
| Voltage Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 388-BBGA |
| Supplier Device Package | PG-BGA-388-2 |
| Number Of Circuits | - |
| Current Supply | 200mA |
| Power Watts | 3 W |
Datasheet