| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
|---|---|
| Description | IC TELECOM INTERFACE 44PLCC |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | DS2141AQ+ |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Description | IC TELECOM INTERFACE 44PLCC |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Function | - |
| Interface | Parallel/Serial |
| Voltage Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Number Of Circuits | - |
| Current Supply | 10mA |
| Power Watts | - |
Datasheet