| Manufacturer | National Semiconductor |
|---|---|
| Description | LINE RECEIVER, 1 FUNC, 2 DRIVER, |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | DS10BR254TSQ |
| Mfr | National Semiconductor |
| Description | LINE RECEIVER, 1 FUNC, 2 DRIVER, |
| Min Qty | 97 |
| Package | Bulk |
| Series | DS10BR254 |
| Product Status | Active |
| Applications | LVDS |
| Number Of Channels | 1 x 2:4 |
| Voltage Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-WQFN (6x6) |
| Input | CML, LVDS, LVPECL |
| Output | LVDS |
| Type | Buffer, Multiplexer |
| Current Supply | 113mA |
| Data Rate Max | 1.5Gbps |
| Delay Time | 440ps |
| Signal Conditioning | - |
| Capacitance Input | 1.7 pF |
Datasheet