| Manufacturer | Diodes Incorporated |
|---|---|
| Description | IC REDRIVER SAS/SATA 8CH 56TQFN |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | PI2EQX6874ZFE |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Description | IC REDRIVER SAS/SATA 8CH 56TQFN |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tray,Tray |
| Series | ReDriverâ„¢ |
| Product Status | Obsolete |
| Applications | SAS2, SATA, XAUI |
| Number Of Channels | 8 |
| Voltage Supply | 1.2V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 56-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 56-TQFN (11x5) |
| Input | CML |
| Output | CML |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Current Supply | 800mA |
| Data Rate Max | 6.5Gbps |
| Delay Time | 750ps |
| Signal Conditioning | Input Equalization, Output Pre-Emphasis |
| Capacitance Input | - |
Datasheet