| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Description | IC REDRIVER I2C 2CH 8TSSOP |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | PCA9515APW |
| Mfr | Texas Instruments |
| Description | IC REDRIVER I2C 2CH 8TSSOP |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk,Tube |
| Series | - |
| Product Status | Last Time Buy |
| Applications | I²C |
| Number Of Channels | 2 |
| Voltage Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Input | 2-Wire Bus |
| Output | 2-Wire Bus |
| Type | Buffer, ReDriver |
| Current Supply | 500µA |
| Data Rate Max | 400kHz |
| Delay Time | - |
| Signal Conditioning | - |
| Capacitance Input | 7 pF |
Datasheet