| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
|---|---|
| Description | IC SERIAL TO PARALLEL 3BIT |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | NJU3730D |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | IC SERIAL TO PARALLEL 3BIT |
| Min Qty | 100 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Deserializer |
| Voltage Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Number Of Inputs | 1 |
| Input Type | Serial |
| Output Type | Parallel |
| Data Rate | - |
| Number Of Outputs | 3 |
Datasheet