| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
|---|---|
| Description | IC RECEIVER 0/1 8SOIC |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | LT1328CS8#PBF |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Description | IC RECEIVER 0/1 8SOIC |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Type | Receiver |
| Protocol | Infrared (IRDA) |
| Number Of Drivers Receivers | 0/1 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | 4Mbps |
Datasheet