| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
|---|---|
| Description | MICROPROCESSOR CIRCUIT PPGA120 |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | TMC2340AH5C |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Description | MICROPROCESSOR CIRCUIT PPGA120 |
| Min Qty | 6 |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Case | 121-BPGA |
| Supplier Device Package | 121-PPGA (34.16x34.16) |
| Resolution Bits | 16 b |
| Master Fclk | 20 MHz |
| Tuning Word Width Bits | 32 b |
Datasheet