| Manufacturer | Infineon Technologies |
|---|---|
| Description | USB FULL-SPEED PERIPHERALS |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | CY7C65210A-24LTXI |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Description | USB FULL-SPEED PERIPHERALS |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tray |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Controller |
| Interface | GPIO, I²C, Serial, UART |
| Voltage Supply | 1.71V, 3.15V, 4.35V ~ 1.89V, 3.45V, 3.63V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package Case | 24-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Current Supply | 20mA |
| Protocol | USB |
| Standards | USB 2.0 |
Datasheet