| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
|---|---|
| Description | IC BRIDGE 1-WIRE TO I2C 16TQFN |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | DS28E17Q+ |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Description | IC BRIDGE 1-WIRE TO I2C 16TQFN |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Bridge, 1-Wire® to I²C |
| Interface | I²C |
| Voltage Supply | 2.45V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (4x4) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Current Supply | 2.6mA |
| Protocol | 1-Wire® |
| Standards | - |
Datasheet