| Manufacturer | Infineon Technologies |
|---|---|
| Description | CCG3PA |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | CYPD3175-24LQXQT |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Description | CCG3PA |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | EZ-PDâ„¢ CCG3PA |
| Product Status | Active |
| Function | Controller |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Voltage Supply | 2.7V, 3V ~ 5.5V, 24.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Package Case | 24-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Current Supply | 10mA |
| Protocol | USB |
| Standards | USB 3.0 |
Datasheet