| Manufacturer | onsemi |
|---|---|
| Description | IC CONTROLLER USB TYPE C 14MLP |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | FUSB302B11MPX |
| Mfr | onsemi |
| Description | IC CONTROLLER USB TYPE C 14MLP |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Controller |
| Interface | I²C |
| Voltage Supply | 3.3V, 5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package Case | 14-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 14-WQFN (2.5x2.5) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Current Supply | 560mA |
| Protocol | USB |
| Standards | USB 2.0 |
Datasheet