| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
|---|---|
| Description | 2-PORT SWITCH WITH 10BASE-T1L PH |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | ADIN2111CCPZ-R7 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Description | 2-PORT SWITCH WITH 10BASE-T1L PH |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Function | Switch |
| Interface | Serial, SPI |
| Voltage Supply | 1.71V ~ 3.46V, 3.13V ~ 3.46V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Package Case | 48-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 48-LFCSP (7x7) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Current Supply | 65mA |
| Protocol | Ethernet |
| Standards | IEEE 802.3, 10 Base-T PHY |
Datasheet