| Manufacturer | National Semiconductor |
|---|---|
| Description | PROGRAMMABLE CODEC, A/MU-LAW, 1 |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | TP3070V-G |
| Mfr | National Semiconductor |
| Description | PROGRAMMABLE CODEC, A/MU-LAW, 1 |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk |
| Series | COMBO®II |
| Product Status | Active |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |
| Type | PCM, Filter |
| Resolution Bits | - |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Voltage Supply Analog | ±5V |
| Voltage Supply Digital | ±5V |
| Number Of Adcs Dacs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| S N Ratio Adcs Dacs Db Typ | - |
| Dynamic Range Adcs Dacs Db Typ | - |
Datasheet