| Manufacturer | Cirrus Logic Inc. |
|---|---|
| Description | IC CODEC 24BIT 104DB 32QFN |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | CS4265-CNZ |
| Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Description | IC CODEC 24BIT 104DB 32QFN |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Type | Stereo Audio |
| Resolution Bits | 24 b |
| Data Interface | Serial |
| Voltage Supply Analog | 3.13V ~ 5.25V |
| Voltage Supply Digital | 3.13V ~ 5.25V |
| Number Of Adcs Dacs | 2 / 2 |
| Sigma Delta | Yes |
| S N Ratio Adcs Dacs Db Typ | - |
| Dynamic Range Adcs Dacs Db Typ | 104 / 104 |
Datasheet