| Manufacturer | Infineon Technologies |
|---|---|
| Description | IC CLOCK GENERATOR 8TSSOP |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | CY2XP41ZXC |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Description | IC CLOCK GENERATOR 8TSSOP |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Pll | Yes |
| Input | Crystal |
| Output | LVPECL |
| Number Of Circuits | 1 |
| Ratio Input Output | 1:1 |
| Differential Input Output | No/Yes |
| Frequency Max | 75MHz |
| Type | Clock Generator |
| Divider Multiplier | No/No |
Datasheet