| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Description | IC PLL CLOCK DRIVER 16SOIC |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | CDCVF25081D |
| Mfr | Texas Instruments |
| Description | IC PLL CLOCK DRIVER 16SOIC |
| Min Qty | 1 |
| Package | Bulk,Tube |
| Series | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Pll | Yes with Bypass |
| Input | LVTTL |
| Output | LVTTL |
| Number Of Circuits | 1 |
| Ratio Input Output | 2:8 |
| Differential Input Output | No/No |
| Frequency Max | 200MHz |
| Type | PLL Clock Driver |
| Divider Multiplier | No/No |
Datasheet