| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
|---|---|
| Description | IC SYNTHESIZER 10VFQFN |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | 83PN156DKILF |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Description | IC SYNTHESIZER 10VFQFN |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tray |
| Series | FemtoClock® NG |
| Product Status | Active |
| Voltage Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Case | 10-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-VFQFPN (5x7) |
| Digi Key Programmable | Not Verified |
| Pll | Yes |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | LVPECL |
| Number Of Circuits | 1 |
| Ratio Input Output | 1:1 |
| Differential Input Output | No/Yes |
| Frequency Max | 156.25MHz |
| Type | - |
| Divider Multiplier | Yes/No |
Datasheet