| Manufacturer | BeStar Technologies, Inc. |
|---|---|
| Description | 14MM PIEZO DISC WITH WIRE |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | BSU-P15-1000B-W200 |
| Mfr | BeStar Technologies, Inc. |
| Description | 14MM PIEZO DISC WITH WIRE |
| Min Qty | 5 |
| Package | Box |
| Series | BSU |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1 MHz |
| Operating Temperature | - |
| Termination | Wire Leads |
| Size Dimension | 0.585" Dia (14.85mm) |
| Type | - |
| Impedance | - |
| Voltage Input Max | - |
| Capacitance Frequency | 12000pF @ 1kHz |
Datasheet