| Manufacturer | PUI Audio, Inc. |
|---|---|
| Description | BUZZER PIEZO 10V 14MM TH |
| Datasheet |
Datasheet
|
| Type | Description |
|---|---|
| Mfr Part Number | AT-1442-TT-WP-R |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Description | BUZZER PIEZO 10V 14MM TH |
| Min Qty | 1 |
| Package | Tray |
| Series | AT |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | Transducer, Externally Driven |
| Input Type | Peak-Peak Signal |
| Voltage Rated | 10 V |
| Voltage Range | 1 ~ 30V |
| Frequency | 4.25kHz |
| Technology | Piezo |
| Operating Mode | - |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level Spl | 84dB @ 10V, 10cm |
| Current Supply | 12mA |
| Port Location | Top |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | PC Pins |
| Size Dimension | 0.551" Dia (14.00mm) |
| Height Seated Max | 0.374" (9.50mm) |
Datasheet